Wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych w życiu. Dlatego istotny jest nie tylko wybór uczelni, ale także miasta, w którym będziesz studiować. Kraków jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc dla studentów. To miasto o bogatej tradycji naukowej. Działa tu 10 uczelni państwowych i 13 niepublicznych, w tym najstarsza uczelnia w Polsce  ̶  Uniwersytet Jagielloński, zaś łącznie studiuje ponad 200 tysięcy osób z całej Polski oraz z zagranicy. Takie są suche fakty.

Żadne słowa nie są w stanie oddać niesamowitej atmosfery tego miasta, przesyconego kulturą i zabawą, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością. Przed osobami, które decydują się na studiowanie w Krakowie, otwiera się wachlarz możliwości spędzania czasu wolnego. Teatry, opera, filharmonia, liczne muzea, innowacyjne biblioteki i centra kultury, odbywające się często koncerty i festiwale oraz gwarne kawiarnie i kluby studenckie nie pozwalają na nudę. Klimatyczne kawiarenki mieszczące się w starych, pięknych kamieniczkach wokół Rynku Głównego wprost zachęcają do tego, by spędzać w nich cały dzień. W powietrzu zapach obwarzanków i kawy miesza się z nastrojową muzyką ulicznych grajków, a piękna i oryginalna zabudowa przyciąga spojrzenia. Nie bez powodu Kraków jest tak popularny wśród turystów z całego świata  ̶  w zeszłym roku miasto zostało odwiedzone przez 10 milionów zwiedzających. 

A jeśli, zmęczony rozrywkami i poznawaniem kultury, zechcesz się dla odmiany pouczyć lub zdobyć nowe umiejętności, także nie będziesz zawiedziony tym co Kraków ma do zaoferowania. Przy uczelniach działają bogato wyposażone biblioteki, m.in. dysponująca jednym z największych księgozbiorów w kraju Biblioteka Jagiellońska, funkcjonują koła naukowe, kluby sportowe, redakcje magazynów studenckich i studenckie rozgłośnie radiowe. Kraków jest też jednym z najlepszych miejsc, by zacząć swoją przygodę z rynkiem pracy. Liczne oferty staży i praktyk pozwalają na poznanie możliwości zawodowych oraz dają szansę na rozpoczęcie kariery. 

Niezależnie od tego, co postanowisz, możesz być pewny, że studia na Politechnice Krakowskiej stworzą Ci wiele możliwości wyboru, a codzienne zajęcia, zarówno te związane ze studiami, pracą czy rozrywką, pozwolą poznać Kraków i odkryć niejedną jego tajemnicę.